با سلام.
نظرسنجی زیر، بخشی از پایان‌نامه اینجانب (حمید رضا نیرومند) می‌باشد.
همانطور که می‌دانید یکی از مباحث مهم در دنیای امروز، بحث تبدیل متن به گفتار (Text To Speech) است.
یکی از بزرگ‌ترین مشکلات بر سر این راه این است که صدای تولید شده توسط ماشین، صدایی یکنواخت و در متون بلند، خسته‌کننده است.
هدف از این تحقیق این است که با به کارگیری روش‌های مختلف، تأثیرات منفی یکنواخت بودن صدا کاهش یابد.
نتیجه‌ی این تحقیق می‌تواند باعث بهبود کیفیت خروجی نرم‌افزار مبدل متن به صدا باشد.

خواهشمند است با دقت به دو کلیپ زیر گوش کنید و نهایتاً انتخاب نمایید که به نظر شما کدام کلیپ از نظر روانی، کمتر باعث رنجش شما شد؟ (در مجموع ترجیح می‌دهید خروجی یک نرم‌افزار تبدیل متن به صدا، کدام یک از این کلیپ‌ها باشد؟)
توجه:
- در صورت امکان برای شنیدن از هدفون استفاده نمایید.
- لطفاً کلیپ‌ها را تا انتها گوش کنید چون یکی از موارد مهم برای ما خستگی ذهنی شما بر اثر شنیدن متون طولانی است. پس نباید با شنیدن یک دقیقه اول تصمیم بگیرید. (ما می‌توانیم ثبت کنیم که شما کلیپ‌ها را تا انتها شنیده‌اید یا خیر. نظرسنجی افرادی که کلیپ‌ها را تا انتها گوش نکرده باشند برای ما معتبر نیست)
- کلیپ‌ها را حتماً با پخش‌کننده‌ی مرورگر بشنوید. (نباید آن‌ها را دانلود و سپس گوش کنید چون جایگاه کلیپ‌ها به صورت رندوم است)
- ممکن است مرورگر شما برای مشاهده پخش‌کننده نیاز به آپدیت شدن داشته باشد. (ترجیحاً از آخرین نسخه‌ی مرورگر گوگل کروم استفاده کنید)
- لازم نیست به کلیپ‌ها دقت کنید که تفاوت‌ها را کشف کنید. خیلی عادی به آن‌ها گوش کنید. فقط اگر در یکی از کلیپ‌ها احساس کردید مغز شما آرمش یا استراحت بیشتری داشت، آن‌را انتخاب کنید.
کلیپ اول:


کلیپ دوم:

انتخاب شما؟


لطفاً دلیل انتخاب خود را به طور کامل بیان نمایید (اجباری):

آیا از هدفون استفاده کردید؟نام و نام خانوادگی شما (اختیاری):

تحصیلات:

سن: